Autópolírozás polírozószettel
Autópolírozás polírozószettel
Polírozószett segítségével felfrissíthetjük autónk megjelenését. Kellő körültekintéssel a régi, bemattult fényezést szinte újjávarázsolhatjuk. Másik felhasználási területe még a polírozásnak, hogy az újonnan festett karosszériaelemek kinézetét egyneműsíthetjük a meglévőkével.
Hogyan álljunk neki a munkának?
Ha saját kezűleg szeretnénk nekiállni az autópolírozásnak, és szeretnénk profi végeredményt elérni, pár egyszerű szabályt érdemes betartanunk. Hiába választjuk a legjobb polírozószettet a munkához, ha nem tartjuk be ezeket, nem lesz tökéletes a végeredmény.
- Az első fontos körülmény, hogy csak megfelelő hőmérséklet mellett érdemes nekiállnunk. Tizenöt Celsius-fok alatt a fényezés túl kemény még ehhez a beavatkozáshoz, míg ha jóval húsz fok fölé megy a léghőmérséklet, a puha fényezés már sajnos károsodhat a polírozás során. Figyelnünk kell a légmozgásra is.
- Ha szabad térben, nagy szél mellett próbáljuk szebbé varázsolni az autónkat, a fuvallat port, homokot és egyéb kisebb részecskét juttathat a karosszériára, amivel a polírozás során könnyedén összekaristolhatjuk a fényezésünket, ezzel kontraproduktívvá téve ezt a munkát. A legjobb, ha kézzel tökéletesen letisztítjuk a járművet, és egy zárt, pormentes helyiségben kezdjük el a folyamatot.
- A direkt napsütés is nagy ellensége a polírozásnak. A felhevült karosszérián semmiképpen nem szabad elkezdenünk a polírozást. Az árnyékos, félárnyékos terület jelenti a legjobb megoldást.
- Ha lehetőségünk van zárt térben, például egy garázsban tevékenykednünk, a megfelelő világításról is gondoskodnunk kell. A nem elégséges megvilágítás mellett szinte lehetetlen megfelelően felpolíroznunk a felületeket, hiszen nem látjuk kellőképpen a munkaterületet.
- Egyszerre csak egy kisebb területet szemeljünk ki magunknak. Ha túl nagy területen oszlatjuk el a polírozóanyagokat, megszáradhat, mire odaérünk. Ha ettől félve, kapkodva dolgozunk, az meg fog látszódni a végeredményen is.
- Nagyon fontos, hogy semmiképpen ne égessük meg a fényezést. Ezt a megfelelő technika alkalmazásával tudjuk elkerülni. Az egyes területeket többször, egymásra merőleges irányban érdemes megdolgoznunk. Ez biztosítja majd az egyenletes munkavégzést.
Milyen gépekkel használhatjuk a polírozószetteket?
Vannak olyan változatok, amiket fúróhoz tudunk csatlakoztatni, ezek leginkább az otthoni munkák elvégzésére, kisebb karcok eltávolítására alkalmasak. A legtöbb esetben viszont a polírozógépek használatát érdemes inkább megfontolnunk. Bárhogy is döntünk, nagyon fontos, hogy a választott gép fordulatszámát szabályozni tudjuk. A túl nagy fordulatszám mellett könnyedén megéghet a fényezés a gépjárművön. A professzionális polírozógépek nagyon alacsony, akár 600-as percenkénti fordulatszám mellett is képesek működni. A polírozó gépeknek két fajtája van, hagyományos forgógép és random orbitális (excenteres) mozgású gépek. Mindekét fajtához, a hozzá tartozó polírozó szettet kell megvásárolni, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a munkavégzés. A leghatékonyabb munkavégzést mindkét esetben a Rupes polírszettekkel érhetjük el.
Hogyan lehet tartóssá tenni az elért kinézetet?
Ha sikerült megfelelő eredményt elérnünk, nagyon fontos, hogy minél tovább fenntartsuk ezt a csillogást. Ha a polírozás után a megfelelő waxokkal vagy kerámia bevonattal látjuk el a fényezést, akkor sokáig gyönyörködhetünk a végeredményben. Ezenfelül a szennyeződéseket is könnyebb lesz eltávolítanunk. A nem megfelelő autómosás is árthat a fényezésnek. Egyes gépi autómosók képesek összekarcolni az autók fényezését, ezzel téve tönkre az erőfeszítéseink végeredményét.
Nézz körül a webáruházunk kínálatában, és válassz az igényeidnek megfelelő készítményeket!